Download Client


If you client is not starting (missing dlls), you need to download and install this package: vc_redist.x86.exe
There are polls activated: https://askara.net/polling/list
PAGES:
General - [PORADNIK] Magiczny Rookgard
Clix Rookstayer
48 Rookstayer
on 2020-03-28 16:48:25
[PORADNIK] Magiczny Rookgard
Siemanko. Na wstępie zaznaczam - amatorski poradnik. Mam Wam do zaproponowania poradnik(spostrzeżenia) na temat gry na Rookgardzie. Postaram się tutaj opisać wiele tematów, między innymi załogę NPC, questy, gdzie expić, skąd zdobyć lepsze eq od podstawowego, z czego najlepiej (jak narazie bić). Mamy tutaj stworzoną naprawdę przyjemną atmosfęrę wśród chłopaków/dziewczyn grających na tej magicznej wyspie. :).

Rookgard to nie miejsce dla tych, którzy myślą, że w ciągu tygodnia osiągną wszystko, tutaj jednak trzeba trochę się pomęczyć, by zdobyć ten lvl a tym bardziej EQ. Life Fluidy są jeydnie po 60gp, co nie jet wygórowaną ceną z racji tej, że można sprzedawać już puste fiolki do tego samego NPC (Hyacinth) ;].

Na pierwszy ogień idą NPC. Tutaj wstawiam nazwy oraz linki do informacji na ich temat (Tylko NPC 'użytkowi')
Al Dee : https://wiki.askara.net/npc/Al+Dee
Billy : https://wiki.askara.net/npc/Billy
Dixi : https://wiki.askara.net/npc/Dixi
Frodo : https://wiki.askara.net/npc/Frodo
Hyacinth : https://wiki.askara.net/npc/Hyacinth
Lee'Delle : https://wiki.askara.net/npc/Lee%27Delle
Norma : https://wiki.askara.net/npc/Norma
Obi : https://wiki.askara.net/npc/Obi
Willie : https://wiki.askara.net/npc/Willie

Questy :
Carlin Sword + 500gp - Na drodze spotkamy Spider, Wolf, Troll, Orc, Minotaur. Nie jest to trudny quest, lecz najlepiej jest mieć minimum 20 lvl, by bez problemu 'uciekać' i strzelać ze spearów w targety jeżeli jeszcze nie zdobyliiście broni pokroju Morning Star/Two handed Sword.
Tutaj zamieszczam link do mapy.https://map.askara.net/#zoom,14,position,645,1288,7 Po prostu zejdźcie na -5 (na mapie) i tam zobaczycie quest (skrzynki), następnie ogarnijcie drogę jak tam dojść, to naprawdę nie jest wyczyn znaleźć to na mapie. :).

Katana + Sandały - Po drodze natkniemy się na Snake, Spider, Wolf, Troll, Orc, Goblin, na końcu rotworm oraz Minotaur. Tutaj także robicie podobnie jak wyżej według mapy. Myślę, że takie ukazanie Wam drogi jest dobre, poneiważ każdy umie przeciągnąć myszką mapę i powoli dojść tam gdzie potrzebuje, tj. na questa/exp. https://map.askara.net/#zoom,16,position,553,1328,7

Chain Armor - Po drodze spotkamy Snake, Spider, Wolf, Troll, Orc, minotaur, Bear. Droga do questa jest bardzo podobna jak do Carlin Sworda, jedyne co, to skręcamy w inną 'odnogę' podziemi. https://map.askara.net/#zoom,16,position,642,1290,7

Gdzie expić?
To jest nurtujące pytanie - jak szybko się wyexpić na Rookgardzie. Przedstawię Wam mój sposób, a raczej spostrzeżenia po dłuższym czasie gry właśnie tutaj. Gdy będziecie przechodzić na inne expowiska, to spotkacie po drodze wiele stworków, która jak ubijecie, to lvl Wam wleci zanim zajdziecie na expowisko, więc rozpiskę gdzie expić bierzcie z dystansem.

1 do 10 - Snake - https://map.askara.net/#zoom,16,position,570,1284,7 (wystarczy kliknąć -1 i mamy od groma węży, tam spokojnie za jednym przejściem powinniście wbić 10 lvl).

10 do 12 - Bug (na -1) - https://map.askara.net/#zoom,16,position,631,1271,7 Jest to spory resp, który trzeba odkopać łopatą, więc przygotujcie 50gp i kupcie łopatę, by później nie trzeba było wracać do miasta (znam ten ból)

12 do 15 - Spidery (na -1) - https://map.askara.net/#zoom,16,position,616,1358,7 Także duży resp spiderów, które łatwo zabić i dają sporo expa, co jest satysfakcjonujące.

15 do xx - Trolle, Orci (podziemia) -https://map.askara.net/#zoom,16,position,642,1290,7 Tutaj mamy naprawdę wiele Trolli, Orców, a na dole także Minotaury, możemy śmiało tu expić nawet do 35 lvla, ponieważ exp na 31 lvlu (po zmianie exp stage) sięga tu przy dobrych skillach do 50k/h

30 do xx - Albo sposób z góry lub Rotwormy/ Carrion Wormy, a przy okazji zabijanie bossów, tj. Beholder, Lizard Templar, Kongra, Acolyte The Cult. https://map.askara.net/#zoom,16,position,496,1228,6
Tutaj jednak nie polecam latać w pojedynkę, chyba, że mamy dobre skille distance (minimum 20), to możemy spokojnie bić Bossy (prócz Culta, ponieważ się leczy i to dość mocno - do niego potrzeba minimum 3 osób, by go złożyć na 30 lvlach). Jeżeli chodzi o ubijanie Bossów w pojedynkę, to polecam sposób stakowania, czyli schodzenie w dół, szybki strzał i wchodzenie na górę - tak jest najmniejsze waste, w niektórych pomieszczeniach z bossami możemy robić 'kółko', jednak musicie uważać, by boss Was nie dogonił, ponieważ może być groźnie :).
Clix Rookstayer
48 Rookstayer
on 2020-03-28 16:48:48
Część dalsza (limit znaków)
Kolejne expowisko to Dwarfy/soldiery/guardy https://map.askara.net/#zoom,16,position,587,1359,7 - potrzebujemy kilofa, który zyskamy gdy oddamy dla Al Dee'go Small Axe, które musimy dropnąć z Goblinów, następnie wracamy do niego i piszemy Hi-pick - i mamy pick. Zaopatrzcie się odrazu w rope, shovel, pic, life fluidy. Tutaj fajnie się lata po 35 lvlu solo na Dwarfy/Soldiery - Guarda na solo trzeba robić tak samo jak resztę bossów, ponieważ jeden strzał Guarda potrafi wynieść 109hp (z dobrym eq na rookgardzie, sam tego doświadczyłem). Trzeba nosić z sobą minimum 20 life fluidów - starczy to na ubicie 4/5 Guardów solo na 35-40 lvlu jeżeli tylko będziemy dobrze 'stakowac'. Małe Wastę będziemy mięli jak weźmiemy z sobą skrzynkę i na zwykłe Dwarfy będziemy ją stawiać przed nie, by nie mogły przejść, poruszamy skrzynką, lub chodzimy wokół nich. Bijemy jedynie ze spearów jeżeli nie mamy minimum 2 handed sworda, ponieważ inaczej się nie opłaca. Dwarfy soldiery przesuwają skrzynki itp, więc na mapie się porozmieszczane wagoniki, dzięki którym moożemy robić kółeczka, by Soldier nas nie uderzył (także mocno biją z ręki). Tak jak piszę - najlepiej spear, by nie było zbyt dużego waste. Hp samo wam się odnowi po walce z soldierem gdy spotkacie na drodze dwarfa, to ze średnim eq praktycznie nie będziecie dostawać od niego obrażeń, a wasze życie będzie się regenerowało. Na tym expie warto zbierać bolty, by później użyć ich na smoczycy, crossbow na pewno Wam wypadnie na jednym wyjściu.

Sprawa EQ:
Wygląda to tutaj tak... By zdobyć lepsze eq, to pierw trzeba wbić minimum około 25lvl, by móc na spokojnie loocić podstawowy ekwipunek.
Rotwormy - Copper Shield, w miarę często leci, jednak nieraz rotworma jest ciężko bez skilli ubić, dlatego polecam sposób taki jak ze zwykłymi Dwarfami 'na skrzynkę'.
Beholder - Two Handed Sword/morning star/beholder shield/steel shield - zadaje on spore obrażenia magiczne jak i z ręki, dlatego gdy bijemy go solo, jest proponowane 'stakowanie' tak jak pisałem wyżej.
Lizard Templar - Steel Helmet/plate Armor/ Salamander Shield - sposób jak z dwarfami, gdy we 2 - to jeden blokuje w sposób chodzenia przed nim, by nie mógł on przejść do osoby, na którą ma ustawiony target - jedna osoba bije ze speara, druga gdy ma conajmniej 2 handed sword - bije ze sworda.
Kongra - Plate Armor - tak samo jak z Lizardem lub solo = stack
Dwarf Guard - Double Axe/Steel Helmet/ Scale armor - Stack jak jest opisane wyżej.

Axe? Sword? Club?
Jak narazie na Rookgardzie najbardziej opłaca się uderzać z Cluba, ponieważ: na start dostajemy mace co wiąże się z szybszym skillowaniem, dostępny jest morning star/dragon hammer/dragonbone staff.
Najlepszy jedno ręczny sword, to serpent wypadający z dragona, natomiast 2 ręczny, to 2 handed sword, który loota z Beholdera. Ja sam aktualnie bije jedynie z 2 handed sworda, ponieważ jest to jak narazie najlepszy wybór dla mnie.
Axe? Jedyne axe jakie ma prawo bytu na Rookgardzie, to Double Axe, które wypada z dwarfa guarda, jednak jak do tej pory nikt tego nie posiada, więc jest ciezko to wydropić.
W ogólnym rozrachunku najlepiej uderzać z cluba, jednak póki wyloocimy z Dragona Dragon Hammer lub Dragonbone Staff, to trochę czasu minie, więc najlepszym rozwiązaniem będzie morning star jedno ręczny. Ja jednak postawiłem na 2 handed sworda w oczekiwaniu na Double Axe.

Skillowanie - niestety do tej pory na Rookgardzie nie ma żadnego Training Monka, dlatego skille lecą jedynie na expie. Do 30 lvla dobrze wyskillować sobie 20 distance oraz 18 club/sword, by nie mieć problemów z ubijaniem potworków.

Nie jestem pewien czy wszystko opisałem, gdy sobie coś przypomnę czy będę chciał dostawić kilka rzeczy, by pomóc nowym graczom - zrobię to w postach poniżej. Macie także moją pomoc w grze - Clix Rookstayer, pomogę w każdym przypadku. :). Zapraszamy do gry na Rookgardzie, yo!
Analny Pogromca
23 Paladin
on 2020-03-28 23:03:59
Mino mag
Czy jest możliwy klucz do zbobycia do mino maga na rooku?
Clix Rookstayer
48 Rookstayer
on 2020-03-29 16:30:21
Jak narazie nie można go zdobyć. Update będą wpisywane tutaj na bieżąco.
Clix Rookstayer
48 Rookstayer
on 2020-03-31 11:49:06
Update
Ostatnio zostały dodane : Amazonki/ Valkyrie/ Witch a także sporo nowych domków (wymagany 30 lvl oraz pacc) jak i nowa zagadka na temat Minotaura Maga . Zapraszamy :).
PAGES:
Copyrights 2020, askara.net. All rights reserved.